توسل و طلب شفاعت از خداوند به وسیله آن حضرت

زيرا كه آن جناب باب اللَّه است كه از آن درآيند، و راه به سوى رضوان خداوند است ، و اوست شفيع به سوى خداى تعالى ، و اوست اسم خداوند كه بندگانش را امر فرموده به آن توسُّل كنند ، چنان‏كه در روايات از امامان‏عليهم السلام آمده كه : درباره فرموده خداى تعالى : صلى الله عليه وسلم‏وَللَّهِِ الأَسْمآءُ الحُسْنى فَادْعُوهُ بِها؛ (1)
و براى خداوند نيك‏ترين نام‏ها است ، او را با آن‏ها بخوانيد . فرمودند : به خدا قسم ماييم آن اسماء حسنى نيك‏ترين نام‏ها كه خداوند بندگانش را امر فرموده به وسيله آن‏ها او را بخوانند و دعا كنند. (2)
و شواهد اين مطلب بسيار است و براى اهل بينش روشن ، كه به جهت رعايت اختصار به اين موارد اكتفا مى‏كنيم  .
در بحار از مولايمان حضرت رضاعليه السلام آمده كه فرمود: هرگاه سختى و گرفتارى بر شما وارد شود به وسيله ما از خداى - عزّوجلّ - كمك بخواهيد ، و اين است معنى فرموده خداى - عزّوجلّ - : وَللَّهِِ الأَسْمآءُ الحُسْنى فَادْعُوهُ بِها (3)


ÇÏÇãå ãØáÈ...
+ äæÔÊå ÔÏå ÏÑ  یکشنبه دوازدهم دی 1389 ;ÓÇÚÊ 13:17;  ÊæÓØ بنفشه کامرانی ;  2 نظر

توسل به حضرت

براى توسل به حضرت مهدى (ع) روايات بسيارى آمده است .
در روايتى آمده است : هرگاه شمشير به محل ذبح تو رسيد ، چنين استغاثه كن كه او فريادرس است و تو را درمى يابد: يا مولاى يا صاحب الزمان انا مستغیث بك .
و به روايت ديگرى آمده است كه بگو : يا صاحب الزمان غثنى يا صاحب الزمان ادركنى .
در روايتى ، دعاى توسل به امام زمان (ع) چنين آمده است : اللهم انى اسئلك بحق ولیک و حجتك صاحب الزمان الا اعتنى به على جمیع امورى وکفینى به موءنة كل موذ و طاغ و باغ و اعتتنی به فقد بلغ مجهودى وکفیتنى كل عدو و هم و غم و دين وولدى و جمیع اهلى و اخوانى ومن يعنینى امره و خلاصتى امین رب العالمین . (1)
امام صادق (ع) در توسل به امام زمان (ع) فرمود : هرگاه در راه گم شدى ، چنين نداكن ، يا ابا صالح ارشدنا الى الطريق رحمكم الله .(2)

 1- بحارالانوارج 94، ص 35.
2- بحا ر الانوا ر ج 52، ص 176.

برگرفته از سایت مهدی نت

+ äæÔÊå ÔÏå ÏÑ  سه شنبه هفتم دی 1389 ;ÓÇÚÊ 14:11;  ÊæÓØ بنفشه کامرانی ;  بدون نظر

توجّه و بیدار باش

 مى‏توان گفت كه برپا ساختن اين مجالس در بعضى از اوقات واجب است، مثل اين‏كه مردم در معرض انحراف و گمراهى باشند و برپايى اين مجالس، سبب جلوگيرى از هلاكت دينى آنان و مايه ارشاد و راهنمايى ايشان به راه هدايت گردد، از جهت دلايل امر به معروف و نهى از منكر و راهنمايى اشخاص گمراه و عقب زدن اهل بدعت و گمراهى.
و خداوند تعالى در همه احوال نگهدار حق‏جويان است .

برگرفته از سایت مهدی نت

+ äæÔÊå ÔÏå ÏÑ  دوشنبه ششم دی 1389 ;ÓÇÚÊ 12:57;  ÊæÓØ بنفشه کامرانی ;  2 نظر

تهذیب نفس

پاكسازى درون از صفات پليد ، و زيور دادن آن به وسيله اخلاق پسنديده ، و اين امر در هر زمان واجب است ، ولى ياد كردن آن به طور خصوص در وظايف زمان غيبت حضرت ولى عصر - عجّل اللَّه فرجه الشريف - از اين جهت است كه درك فضيلت صحبت او و قرار گرفتن در عداد اصحاب آن جناب بستگى به آن دارد.
به دليل روايتى كه نعمانى‏رحمه الله به سند خود از امام صادق‏عليه السلام آورده كه فرمود: هر كس دوست مى‏دارد از اصحاب حضرت قائم‏عليه السلام باشد بايد كه منتظر باشد و در اين حال به پرهيزكارى و اخلاق نيكو رفتار نمايد ، در حالى كه منتظر باشد ، پس چنانچه بميرد و پس از مردنش قائم‏عليه السلام بپاخيزد ، پاداش او همچون پاداش كسى خواهد بود كه آن حضرت را درك كرده است ، پس كوشش كنيد و در انتظار بمانيد گوارا باد شما را اى گروه مشمول رحمت خداوند. (1)
مى‏گويم: در اين حديث دلالت بر اين هست كه دست يافتن به ثواب انتظار با رعايت كامل و ملازمت پرهيزكارى و اخلاق نيك و مشروط مى‏باشد ، و مؤيّد اين معنى پيش‏تر گذشت.

1- غيبت نعمانى، 106

برگرفته از سایت مهدی نت

+ äæÔÊå ÔÏå ÏÑ  یکشنبه پنجم دی 1389 ;ÓÇÚÊ 12:40;  ÊæÓØ بنفشه کامرانی ;  بدون نظر