حضور در مجالس فضایل و مناقب آن حضرت

حضور يافتن و نشستن در مجالسى كه فضايل و مناقب و ساير امور مربوط به آن حضرت، در آن‏ها ياد مى‏شود و دليل بر اين - اضافه بر اين‏كه از لوازم و نشانه‏هاى محبّت است و از مصاديق خيرات كه مأمور شده‏ايم به آن‏ها سبقت جوييم و پيشى گيريم كه خداى تعالى فرموده: فَاسْتَبِقُوا الخَيْراتِ؛ (1) ‏
به سوى كارهاى خير سبقت گيريد - فرموده مولايمان حضرت امام رضاعليه السلام است كه در امالى شيخ صدوق (2) و مجلّد دهم بحار از آن بزرگوار آمده، كه فرمودند: هر كس در مجلسى بنشيند كه امرِ ما در آن زنده مى‏گردد، روزى كه دل‏ها مى‏ميرند دل او نخواهد مرد. (3) ‏
و نيز بر اين مطلب دلالت دارد فرموده حضرت امام صادق‏عليه السلام به فُضيل، در حديث روايت شده در بحار و غير آن، كه مى‏نشينيد و حديث مى‏گوييد؟ فضيل عرضه داشت: آرى. فدايت شوم! امام صادق‏عليه السلام فرمود: همانا من آن مجالس را دوست مى‏دارم، پس امر ما را اِحيا كنيد. اى فضيل! خداوند رحمت كند كسى كه امر ما را احيا نمايد. (4)


ÇÏÇãå ãØáÈ...
+ äæÔÊå ÔÏå ÏÑ  چهارشنبه بیست و هفتم بهمن 1389 ;ÓÇÚÊ 13:53;  ÊæÓØ بنفشه کامرانی ;  6 نظر

 

دوست دارم اشك باشم گوشه چشمت نشينم تا اگر روزي بيفتم لااقل پايت ببوسم

باران تندتند به پنجره ی اتاقم می خورد ؛ و آسمان هرازگاهی با غرشش احساس وجود می کند و دوباره به دنیا آمدنش را نوید می دهد. ابرها در دوردست متراکم هستند ، دیگر در آسمان گوی زرین و منور را که هر صبحگاه با پرتوهای ملایمش ، مرا از بستر بلند می کند ، نمی بینم . نسیمی که در هوا متراکم شده است بوی بهشتی دارد.

بقیه ا... ، امروز ، روز موعود ، روز فرا رسیدن ، از راه رسیدن و دل های هزاران عاشق را مزین کردن ، آرزوی هر پیر و جوانی ، خرد و کلان ، دیدن چهره ی نازنین توست . ای کاش می شد ، همچون پرستو های عاشق ، در دل تاریک شب پرواز کرد ، ای کاش می شد در کویر سینه ها آلاله ها را کاشت و درمیان شوق هستی با دل های دیوانه ساخت و ای کاش می شد مهربانی را به قدر ارزانی در میان عاشقان زندگی ، از ورای ابرهای تیرگی ، بر فراز خانه ها پرواز داد.

مهربانم ! امروز روزی است که باید اندوخته های قلب و روحم را به تو ابراز کنم و تو سخاوت کنی و از لغزش های من چشم بپوشی و در برابر من قدری بیشتر ایثار کنی . همین امروز باید که در ترنم تحسین و همدردی بر زبان جاری ساخت . میدانی ؟ بزرگی و شأن انسان در بزرگی و شأن حقیقتی است که بر زبان می آورد ، در بینش و درکی است که بدان دست می یابد و در یاری و مساعدتی است که بر زبان می آورد . من در خیال مقصودی را می جویم که دستهای مهربان تو می تواند مرا در راه رسیدن به مقصود یاری کند. من بر این باورم که در جهانی چنین دردمند و بی ترحم که مهربانی و عشق را بهایی نیست می توان واژه ها را به کمک گرفت و دردهای مانده در دل را که به عظمت روح لطیف من و به سنگینی غم های ناگفته ی ماست ، بیان کرد.

در سراشیبی که نامش زندگی است با همه ی بیگانگی ها راه می روم ، و در سکوت سد و غمگین زمان ، بی هدف ، بی یار و یاور می روم . من می روم تا بلکه در دشتی بزرگ ، آنچه را که گم کرده ام باز یابم .

امام من ! مولای من ! وقتی بغض ناباور درد در حنجره ام زندانی است ، وقتی واژه ها در پستوی خاطرات گرد گرفته اند ، وقتی زبانم از تکرار کلام عاجز است ، وقتی می توانم با چشمانم سخن بگویم ، به کلام احتیاج نیست. وقتی نگاه من با نگاه تو آشناست ، زبان احتیاج نیست . پس چشمانم را به تو می سپارم تا در وسعت روشن نگاهت ، خاطرات سبز جوانی و کودکی ام را مرور کنم .

 

آغاز امامت و ولایت قطب عالم امکان، فخرزمان، امان زمین و زمان، یگانه دوران مولانا صاحب العصر والزمان ارواحنا فداه تبریک و تهنیت باد.

+ äæÔÊå ÔÏå ÏÑ  یکشنبه بیست و چهارم بهمن 1389 ;ÓÇÚÊ 17:59;  ÊæÓØ بنفشه کامرانی ;  2 نظر

غربت امام عصر

 غربت و مظلومیت، رشته ای است پیوسته، از غدیر تا کربلا و از کربلا تا غیبت. آنها که آرزو داشتند در سال دهم هجری، در سایه سار تک درخت وادی جحفه بودند تا با صاحب غدیر بیعت کنند، امروز باید با حجت معبود، مهدی موعود بیعت کنند و هر چه در توان دارند، از یاری امام زمان خود دریغ ندارند؛ چنان که امام علی علیه السلام می فرماید: «خوشا به حال کسی که زمان او (حضرت مهدی علیه السلام ) را درک کند، به دوره او بپیوندد و دوره او را شاهد باشد». نیز ایشان در جایی دیگر می فرماید: «هیچ مرده ای باقی نمی ماند، مگر اینکه شادی ظهور مهدی علیه السلام در قبرش به او می رسد و آنها در قبرهایشان با هم دیدار می کنند و یکدیگر را به قیام قائم علیه السلام بشارت می دهند».

امام رضا علیه السلام می فرماید: «بردباری و چشم به راه گشایش بودن چه زیباست». انتظار کشیدن که از وظایف یاوران امام زمان علیه السلام است، عملی قلبی و درونی است که آثار و برکت های فراوان بیرونی هم دارد. انسان منتظر، همواره بریده از این عالم طبیعت و دنیا به نظر می رسد؛ یعنی گویا در دنیا به صورت نیم خیز نشسته است تا همین که ندای آسمانی به گوشش رسید، از سر سفره جهان برخیزد و خود را به آقایش برساند. انسان منتظر نشانه هایی دارد: پرهیز از گناه، انجام واجبات، داشتن اخلاق الهی و دعوت همیشگی به دین خدا.

+ äæÔÊå ÔÏå ÏÑ  یکشنبه بیست و چهارم بهمن 1389 ;ÓÇÚÊ 17:41;  ÊæÓØ بنفشه کامرانی ;  بدون نظر

هر شب که دلم براي تو تنگ مي‏شود، ابرها در فراق، با من گريه مي‏کنند. کاش به جاي خاک، از کلمه آفريده مي‏شدم تا سراپا شعر مي‏شدم در ستايش تو!
تو، پدر غم‏هاي شيرين روزهاي انتظاري. گاهي نوشتن دشوار است و از تو نوشتن دشوارتر. اشک‏هايم، مرغان دريايي‏اند که ساحل چشمانم را به بوي غربت حرم تو جست‏وجو مي‏کنند. اشک‏هايم، کبوتراني‏اند که آرزو دارند گره دخيل‏هايي شوند که به ضريحت بسته شده است.
بيست و ششمين بهار که پرپر شد
بالش شب‏هايم خيس مي‏شود از خيال 26 بهاري که کوتاه‏تر از همه پروازها، گذشت. عمري گذشته است و هنوز جهان نتوانسته از 6 سال امامت مهرباني‏هايت بگويد.
هنوز تنگناي روزهاي زندان‏هاي پي در پي تو، گلوي جهان را مي‏فشارد.
جهان مسموم، هنوز سرفه مي‏کند.
از روزي که تو مسموم شدي، بادها هر ثانيه سرفه مي‏کنند.
بوي رفتنت، خبر شهادت داشت. پرنده‏تر از همه ابرها رفتي. رفتي، تا طلوع تو، در آغاز چهاردهمين خورشيد بشکند و عطر عدالت، مثل باران‏هاي بهاري، جهان را فرابگيرد.

رفت و فردا را به موعود(عج) سپرد
امام، دل به فردايي سپرده است که موعودش عليه‏السلام ، حقيقت دين را فرياد زند. مي‏رود و دنيا را با همه فرازها و نشيب‏هايش، با همه پستي‏ها و بلندي‏هايش به او مي‏سپارد. دردهاي نهفته‏اي را که جز در و ديوارهاي اتاق کوچکش در سامرا، احدي تاب گفتنش را نداشت.
اسارت و سکوت حسني عليه‏السلام باز هم در قصه حماسي او رقم خورده است. باشد تا خروش و فرياد حسيني‏اش، نصيب فرزندش مهدي(عج) شود.

شهادت، عشق است. فرزند غايبش را سر سلامت بگوييد و باران اشکتان را در بي‏شکيبي انتظار، بهانه سازيد! 

شهادت یازدهمین گل بوستان امامت و ولایت امام حسن عسگری (ع) ، محضر مولای غریبمان صاحب الزمان(عج) و منتظران آن حضرت تسلیت باد .

+ äæÔÊå ÔÏå ÏÑ  شنبه بیست و سوم بهمن 1389 ;ÓÇÚÊ 18:43;  ÊæÓØ بنفشه کامرانی ;  2 نظر

سلام  مولای من ! اینهایی رو که دارم می گم رو خودت خبر داری ولی ..............

هفته پیش اصلاً برام هفته خوبی نبود دلم گرفته بود و دلم شکسته بود مخصوصاً عصر جمعه داشتم یه مداحی امام رضا (ع) گوش می دادم که می گفت غریبی و غریبه ها رو خوب می شناسی داشتم همنوا با این یه دل سیر گریه می کردم آخه از شب شهادتش دلم پر گرفته بود سمت حرمش خیلی دوست داشتم اونجا باشم تو همین و حال و هوا بودم که دیدم گوشیم داره زنگ می خوره یک شماره ناشناس بعد از کمی تأمل برداشتم گفتم بفرمائید دیدم یه خانم باصدی گرم و دلنشینش گفت سلام از بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) تماس می گیرم اول احساس کردم حتماً می خواهند تأیید نهایی جهت شرکت در مراسم وبلاگ نویسی رو با هام چک کنند ولی قصه چیز دیگری بود ............. !

اون خانوم مهربون گفت : می خوام ازتون  یه مصاحبه بگیرم که چه جوری با این مسابقه آشنا شدید و .... ؟؟؟

و اینکه آیا فکر می کنید شما تو مسابقه وبلاگ نویسی مهدوی برنده شوید ؟ گفتم فکر نمی کنم چون من برای مولایم کاری نکرده ام مخصوصاً این یک ماه اخیر که شدیداً درگیر امتحانات و شکستن پام بودم .....!

گفت : ولی شما برنده شدید و هدیه این مسابقه هم یک سفر به مشهد مقدس !

شوق سراسر وجودم رو فراگرفته بود هیچی نمی تونستم بگم فقط اشکهام بود که بر روی گونه ام  جاری می شد و هق هق گزیه هایم امان صحبت را از من ربوده بود .....................

قربونت برم امام رضا جونم که انقدر به من لطف داری نمیدونم از فرط خوشحالی چه کنم فقط می تونم بگم واقعاً ممنوننتونم

غریبی و غریبه ها رو خوب می شناسی

+ äæÔÊå ÔÏå ÏÑ  شنبه بیست و سوم بهمن 1389 ;ÓÇÚÊ 14:54;  ÊæÓØ بنفشه کامرانی ;  3 نظر

 «والفجرِ و لَیالٍ عَشْر...». دهه مبارک فجر، تجلی شکوه‏مند حماسه و سرافرازی ملتی است که در عصر اسارت انسان و در روزگار قحطی انسانیت، با انقلاب اسلامی خویش، صفحه‏ای زریّن را در تاریخ حیات آدمی گشود و صلای خداخواهی، معنویت، آزادی و استقلال را در گوش جان جهانیان طنین‏انداز کرد. در این دهه مبارک، یاد حضرت امام (رحمت الله علیه) را گرامی می‏داریم؛ ابرمردی که هماره دم مسیحایی‏اش، جان‏بخش جان‏های حقیقت‏جوست و هنوز پس از گذشت سال‏ها از رحلت ملکوتی‏اش، نامش بر پایه‏های ستم استکبار لرزه می‏افکند و یادش، در دل‏های مستضعفان و آزادگان زمینْ، امید می‏آفریند و انگشت اشارت او، به آیندگانْ امتداد راه را نشان می‏دهد.

 

 پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران را تبريك عرض می نمایم .

 

 

 

 

+ äæÔÊå ÔÏå ÏÑ  چهارشنبه بیستم بهمن 1389 ;ÓÇÚÊ 20:7;  ÊæÓØ بنفشه کامرانی ;  5 نظر

  

حج کردن به نیابت حضرت

يكى از اعمال شايسته، حج كردن و حجه دادن به نيابت امام عصر(ع) است كه اين كار در ميان شيعيان قديم مرسوم بوده.
قطب راوندى دركتاب خرا يج روايت كرده، ابو محمد دعلجى، دو پسر داشت كه يكى از آنان اهل فسق بود . فردى به ابو محمد، مالى داد تا به نيابت حضرت مهدى (ع) حج كند.
وى مقدارى از آن مال را به پسر فاسقش بخشيد و او را با خود برد تا براى حضرت حج نمايد. وقتى از حج برگشت نقل كردكه: در عرفات، جوان گندم گون و نيكو سيرتى را ديدم كه مشغول تضرع و دعا بود .
وقتى به او نزديك شدم به من فرمود: ای شيخ آيا حيا نمى كنى گفتم اى سید من از چه چيز؟ فرمود: به تو حجه مى دهند و تو آن را به فاسقى مى دهى كه خمر مى آشامد . به زودى اين چشم توكور مى شود.
پس از بازگشتن، چهل روز نگذشت كه از همان چشم كه به او اشاره شده بود، جراحتى بيرون آمد وكور شد . (1)
البته طواف بيت الله الحرام به نيابت از امام (ع) و فرستادن نايب تا از طرف آن حضرت طواف نمايد نيز مستحب است.
همچنين زيارت مشاهد رسول خدا و ائمه معصومين (ع) به نيابت از حضرت صاحب الزمان (ع) وارد شده است . (2)

1- نجم الثاقب باب دهم.
2- مكيال المكارم، ج 2ص 303 ترجمه سيد مهدى حائرى قزوينى.

برگرفته از سایت مهدی نت

+ äæÔÊå ÔÏå ÏÑ  چهارشنبه بیستم بهمن 1389 ;ÓÇÚÊ 12:24;  ÊæÓØ بنفشه کامرانی ;  بدون نظر

منبع: p30download.com

حج رفتن به نیابت از آن حضرت و فرستادن نایب که از طرف آن جناب حج کند

و اين كار بين شيعيان در روزگار قديم متداول و مرسوم بوده، و بر خوبى و رجحان اين عمل - اضافه بر اين‏كه خود صله و نيكى و مودّت از طرف مؤمن به امام زمانش‏عليه السلام مى‏باشد - چندين روايت دلالت دارد كه در كتب علماى ما ذكر گرديده، از جمله: اخبارى است كه در استحباب حج به نيابت از مؤمنين به طور مطلق آمده و فضيلت آن بيان شده است، مانند
: 1- روايت ابن مسكان كه در كافى از حضرت امام صادق‏عليه السلام آمده كه راوى گويد: به آن حضرت عرضه داشتم: كسى از سوى شخص ديگرى حج به جاى مى‏آورد چقدر اجر و ثواب براى او خواهد بود؟ فرمود: براى كسى كه از سوى شخص ديگرى حج مى‏كند اجر و ثواب ده حج خواهد بود. (1)
2- شيخ صدوق در كتاب من لايحضره الفقيه از امام صادق‏عليه السلام روايت آورده كه از آن حضرت سؤال شد درباره شخصى كه از سوى شخص ديگرى حج به جاى آورد آيا چيزى از اجر و ثواب براى او هست؟ فرمود: براى كسى كه از سوى شخص ديگرى حج به جاى مى‏آورد اجر و ثواب ده حج هست، و او و پدر و مادر و پسر و دختر و برادر و خواهر و عمه و عمو و دايى و خاله‏اش آمرزيده مى‏شوند، خداى تعالى رحمتش وسيع و او كريم است. (2)


ÇÏÇãå ãØáÈ...
+ äæÔÊå ÔÏå ÏÑ  دوشنبه هجدهم بهمن 1389 ;ÓÇÚÊ 19:56;  ÊæÓØ بنفشه کامرانی ;  بدون نظر